11 DNI śladem pasyjnych relikwii objawień maryjnych oraz francuskich świętych
program autorski, termin: 26.06 - 6.07.2023

CENA: 1500 zł + 750 €

Dzień 1 przejazd autokarem do Francji 26.06.2023
Zbiórka godz. 4:30. Przejazd przez Niemcy na terytorium Francji. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Reims, i nocleg. (ze względu na późny przyjazd do hotelu, nie ma obiadokolacji – ciepły posiłek na trasie we własnym zakresie )

ps83aDzień 2 Paryż 27.06.2023
Po śniadaniu przejazd do centrum Paryża. Msza święta w kaplicy Matki Bożej Cudownego Medalika przy rue de Bac. Z tym miejscem związana jest postać św. Katarzyny Laboure, której Matka Boża ukazała się w 1830r. Spacer po Dzielnicy Łacińskiej na wyspę Cite. Zobaczymy katedrę Notre Dame w Paryżu (po tragicznym pożarze tylko z zewnątrz) oraz kaplicę Saint Chapelle, ufundowaną przez króla św. Ludwika IX, dla przechowywania relikwii korony cierniowej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

  

 

Dzień 3 Argenteuil – Chartres – Lisieux 28.06
Śniadanie. Po śniadaniu wizyta w Argenteuil, nawiedzenie Bazyliki St. Denys, gdzie przechowywana jest relikwia Tuniki Chrystusa. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Przejazd do Chartres, gdzie zobaczymy jedną z najpiękniejszych katedr francuskiego gotyku. W świątyni przechowywany jest cenny skarb – Welon Matki Bożej. Przejazd do Lisieux, które związane jest z postacią św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Nawiedzenie bazyliki, klasztoru do którego wstąpiła, katedry. Msza święta. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.


Dzień 4 Mont St. Michel – Pontmain – L`ile Buchard 29.06
Po śniadaniu przejazd do Mont St. Michel. Jeżeli warunki pogodowe pozwolą wizyta na skalistej wyspie na kanale La Manche, połączonej z lądem wąską groblą. Przejazd do Pontmain, sanktuarium Matki Bożej Nadziei. Nawiedzenie bazyliki. Msza święta. Następnie wizyta w L`ille Buchard, miasteczku, w którym 8.12.1946 r. w miejscowym kościele dzieciom ukazała się Matka Boża. Nawiedzenie sanktuarium. Przejazd do hotelu w okolicy Tours, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

1659431503Dzień 5 Pellevoisin – Nevers – Ars 30.06
Po śniadaniu udamy się do Pellevoisin. W programie: Kaplica Objawień, Dom Esteli Fagiette, wizjonerki, której Matka Boże wielokrotnie się objawiła i która została w niewyjaśniony sposób cudownie uzdrowiona w wieku 33 lat.
Przejazd do Nevers, modlitwa przy grobie św. Bernadetty. Msza święta. Dalsza podróż do Ars, koło Lyonu, gdzie znajduje się sanktuarium Św. Jana Maria Vianney. Nawiedzenie miejsc związanych z „ubogim proboszczem”.
Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

la saletteDzień 6 La Salette 1.07
Rano śniadanie. Msza święta w Ars. Przejazd do sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La  Salette, położonym na wysokości 1800 m n.p.m., w otoczeniu majestatycznych gór. To właśnie w tym miejscu, 19 września 1846r, Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom i przekazała swoje orędzie.
Nawiedzenie sanktuarium, Msza święta, udział w procesji różańcowej. Obiadokolacja i nocleg.

 


Dzień 7 Le Laus, St. Maxim, Baume, Cotignac 2.07
Po śniadaniu przejazd do sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Laus, które powstało
w miejscu najdłużej trwających objawień Matki Bożej w historii. Nawiedzenie sanktuarium pojednania,
Msza święta. Przejazd do St. Maximin la Saint Baume, gdzie wg tradycji mieszkała św. Maria
Magdalena wraz z Łazarzem. Następnie udamy się do małego prowansalskiego miasteczka Cotignac,
miejsca objawień św. Józefa, w którym odwiedzimy sanktuarium św. Rodziny. Przejazd do hotelu
w okolicy Marsylii, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.


lourdesDzień 8 Lourdes 3.07
Po śniadaniu przejazd do Lourdes, najważniejszego ośrodka kultu maryjnego we Francji. Tu Matka Boża wielokrotnie objawiła się św. Bernadecie. Nawiedzenie Groty Massabielle i bazyliki różańcowej.
Wieczorem możliwość uczestnictwa w procesji różańcowej ze świecami. Obiadokolacja i nocleg.


Dzień 9 Lourdes 4.07
Całodniowy pobyt w Lourdes. Msza święta. Zwiedzanie miasta. Zobaczymy miejsca związane z życiem świętej Bernadetty, m.in. miejsce jej narodzin, kościół parafialny, dom rodzinny. Nawiedzimy bazylikę Niepokalanego Poczęcia zwaną bazyliką Górną oraz Bazylikę Różańcową i Bazylikę Piusa X, powstałą w 100 rocznicę objawień.
Po południu Droga Krzyżowa. Wieczorem obiadokolacja, o godz. 21:00 procesja ze świecami. Powrót do hotelu, nocleg.


Dzień 10 Cahors – Besancon 5.07
Po śniadaniu przejazd do Cahors, niewielkiego zabytkowego miasta, położonego nad rzeką Lot. Charakterystycznym elementem architektury miasta jest okazały XIV-wieczny most stanowiący część Drogi św. Jakuba. Wizyta w katedrze, w której przechowywana jest cenna relikwia grobowa Chrystusa - tzw. Święty Czepek.
Msza Święta. Dalsza podróż w kierunku granicy niemieckiej. Nocleg w okolicy Besancon.


Dzień 11 Polska 6.07.2023
Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd ok godz. 23:00 – 24:00.


CENA ZAWIERA:

  • PRZEJAZD KOMFORTOWYM AUTOKAREM
  • 10 NOCLEGÓW W HOTELACH 2*/3*
  • WYŻYWIENIE: 10 ŚNIADAŃ, 10 OBIADOKOLACJI
  • UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE Signal Iduna KL ( 20`000EU), NNW ( 15000zł ), bagaż
  • OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA
  • Podatek VAT
  • Podatki turystyczne ( TFG i TFP )
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników lokalnych, zestawy słuchawkowe, taksy klimatyczne, parkingi

O udziale w pielgrzymce i miejscu w autokarze decyduje
kolejność zgłoszeń oraz wpłata zaliczki (1000 zł).

Organizator i opiekun grupy:

ks. Mariusz Dydak, wikariusz parafii św. Piotra i Pawła w Psarach

tel. 511 073 165