OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA TRZECIĄ NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 23 KWIETNIA 2023

 

1. Dzisiaj przeżywamy w całym Kościele Niedzielę Biblijną, którą rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy do codziennej lektury Pisma Świętego w rodzinach. W tym roku czytamy Ewangelię św. Jana i Listy Janowe. Dziś przy wyjściu
z kościoła możemy wylosować karteczkę z fragmentem PŚ do przeczytania w domu.

2. Jutro przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika - głównego patrona Polski. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny.

3. We wtorek obchodzimy święto św. Marka, ewangelisty, a w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła - patronki Europy.

4. Rozpoczęliśmy prace przy wymianie poszycia dachowego na starej plebanii. Była już taka konieczność. Liczymy na Wasze wsparcie modlitewne i materialne, aby to dzieło doprowadzić do szczęśliwego końca.

5. Dziękujemy tym osobom, które posprzątały świątynię. W najbliższą sobotę prosimy o to mieszkańców ul. Granicznej Psary od nr 30 do nr 60, od godz. 8.30.

6. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, jak również te, które są wpłacane na konto parafialne.

7. Jutro po Mszy św. będziemy rozbierać Grób Pański i Ciemnicę. Prosimy ludzi dobrej woli o pomoc.

8. Do nabycia prasa katolicka. Tygodniki: Niedziela 10 zł. Gość Niedzielny 10 zł. Mały G. N. dla dzieci (numer majowy) 7 zł.

10. Związek małżeński maja zamiar zawrzeć Damian Kostrowski, par. Psary i Oliwia Grabska, par. Dąbrowa Górnicza, zapowiedź pierwsza.

11. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę na Podlasie, dokładny program jest wywieszony w gablocie.

12. 6 maja pragniemy wyjechać na krótkie pierwszosobotnie czuwanie do sanktuarium MB Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Wyjazd po wieczornej Mszy św. W planie: nowenna, różaniec, Msza św. zakończona apelem o 21.00 i powrót.
W sanktuarium będzie możliwość modlitwy przed cudownym obrazem MB Gietrzwałdzkiej który peregrynuje po naszej diecezji. Zapisy w zakrystii.

13. Wszystkim osobom, które przeżywają w tym tygodniu urodziny, imieniny i rocznice życzymy daru łaski Bożej na każdy dzień, a na nadchodzący tydzień wszystkim mówimy: Szczęść Boże.