OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA CZWARTĄ NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 30 KWIETNIA 2023

 

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

2. Jutro rozpoczyna się maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa ku czci NMP po Mszy św. popołudniowej. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i starszych.

3. W środę 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski - głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. o godz. 9.30 i 17.30.

4. W czwartek wspominamy św. Floriana, patrona strażaków.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00 a w pierwszą sobotę odwiedziny chorych od godz. 8.30.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 serdecznie zapraszamy rodziców dzieci kl. III na spotkanie.

7. Również w przyszłą niedzielę będzie można złożyć swój dar serca do puszek na kosztowne leczenie oraz rehabilitację dla Madzi Ambrozik, która urodziła się z porażeniem mózgowym.

8. Rozpoczęliśmy prace przy wymianie poszycia dachowego na starej plebanii. Była już taka konieczność. Liczymy na wasze wsparcie modlitewne i materialne, aby to dzieło doprowadzić do szczęśliwego końca.

9. Związek małżeński maja zamiar zawrzeć Damian Kostrowski, par. Psary i Oliwia Grabska, par. Dąbrowa Górnicza, zapowiedź druga.

10. W minionym tygodniu odeszły do wieczności + Danuta Grudzińska + Jolanta Wieczorek Wieczny...

11. Dziękujemy tym osobom, które posprzątały świątynię. W najbliższą sobotę prosimy o to mieszkańców ul. Granicznej Psary od nr 61 do nr 79, od godz. 8.30.

12. Dziękujemy Wam za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii: składane na tacę, jak również wpłacane na konto parafialne.

13. Dziękujemy tym osobom, które rozebrały Grób Pański i Ciemnicę.

14. Do nabycia prasa katolicka. Tygodniki: Niedziela 10 zł, Gość Niedzielny 10 zł., Mały G. N.7 zł.

15. W najbliższy piątek z racji dyspensy ks. Biskupa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

16. Wszystkim osobom, które przeżywają w tym tygodniu urodziny, imieniny i rocznice życzymy daru łaski Bożej na każdy dzień, a na nadchodzący tydzień wszystkim życzymy: Szczęść Boże.