OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

21 MAJA 2023

 

1. Dzisiaj VIII Niedziela Wielkanocna - uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

2. Jutro w liturgii wspominamy św. Ritę nazywaną świętą ciernia i róży, patronkę spraw trudnych i beznadziejnych. Zapraszamy na Mszę świętą wieczorną z różami, które zostaną po niej poświęcone. Ususzone, poświęcone płatki róż można przekazać naszym najbliższym, szczególnie osobom chorym jako wyraz naszej pamięci
i modlitwy.

3. Trwa piękny, maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa ku czci NMP po Mszy św. wieczornej: w tygodniu ok. godz. 18.00 a w niedzielę ok. godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i starszych.

4. W piątek przypada Dzień Matki. Wszystkie mamy naszej parafii serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.30, która będzie odprawiana w ich intencji.

5. W sobotę o godz. 10.00 w bazylice katedralnej w Sosnowcu 3 diakonów naszej diecezji przyjmie święcenia kapłańskie. Otoczmy ich naszą serdeczną modlitwą.

6. W przyszłą niedzielę dzieci kl. III przystąpią do I-szej Komunii św. w dwóch grupach: o godz. 10.00 i 12.00. Módlmy się aby pozostały wierne Chrystusowi.

7. Już dzisiaj pragniemy poinformować, że w uroczystość Bożego Ciała (8 czerwca) po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami: Zwycięstwa następnie skręci na ul. Graniczną - w stronę ul. Belnej - powrót do ul. Szkolnej następnie ul. Szkolną do budynku OSP w Psarach, gdzie zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie procesji. Podobnie jak 2 lata temu prosimy o przygotowanie ołtarzy. I - u Państwa Flak, II - na styku ul. Kasztanowej i Szkolnej, III - u Państwa Kubiców oraz IV - na placu OSP w Psarach.

8. Szczęśliwie zakończyły się prace przy wymianie poszycia dachowego na starej plebanii. Za każdy dar serca na ten cel składamy Wam serdeczne Bóg zapłać.

9. Dziękujemy rodzicom dzieci kl. III za uporządkowanie placu wokół świątyni.
W czwartek prosimy ich o posprzątanie wnętrza świątyni po Mszy św. ok. godz. 18.15.

10. Dziękujemy Wam za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, składane na tacę, jak również wpłacane na konto parafialne. Ofiary z dzisiejszej, trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczone będą na pokrycie kosztów wymiany poszycia dachowego na starej plebanii.

11. Związek małżeński maja zamiar zawrzeć: Żaneta Hanak par. tutejsza i Grzegorz Nowak par. Wszystkich Świętych w Siemoni - zapowiedź pierwsza oraz Klaudia Smoła par. tutejsza i Jan Kosakowski par. św. Karola Boromeusza w Krakowie - zapowiedź druga.

12. W dniach od 25 lipca do 1 sierpnia planowana jest pielgrzymka do Medjugorie. W planie: udział w codziennym programie dla pielgrzymów, Góra Objawień i Góra Krzyża, dzienny wypoczynek nad wodospadami. Koszt 700 zł i 200 euro. Więcej informacji na plakacie w gablocie i u ks. Mariusza. O udziale w pielgrzymce decyduje kolejność zgłoszeń.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Tygodniki: Niedziela 10 zł, Gość Niedzielny 10 zł., Mały G. N. (numer czerwcowy) 7 zł.

14. Wszystkim osobom, które przeżywają w tym tygodniu urodziny, imieniny i rocznice życzymy daru łaski Bożej na każdy dzień, a na nadchodzący tydzień wszystkim życzymy: Szczęść Boże.