(2 Mch 12,45)

WYPOMINKI CAŁOROCZNE to tradycyjna polska modlitwa za tych, którzy odeszli już od nas do wieczności. W naszej parafii zmarli polecani wspólnej modlitwie Kościoła wspominani są przez 52 kolejne niedziele roku. Przed pierwszą poranną Mszą św. powierzamy ich miłosiernemu Bogu w modlitwie różańcowej. Kwiaty i zapalone świece są zewnętrznym wyrazem naszej pamięci ale nie możemy zapomnieć, że najbardziej konkretnym wyrazem miłości i dzięczności jest nasza modlitwa, której nasi zmarli najbardziej potrzebują. Wierząc w tajemnicę Świętych Obcowania przychodzimy im wtedy z pomocą.

WYPOMINKI OKTAWALNE to ośmiodniowa modlitwa różańcowa (2 - 9 listopada) za zmarłych po Mszy św. wieczornej w kościele.

WYPOMINKI JEDNORAZOWE są odczytywane w uroczystość Wszystkich Świętych w czasie procesji modlitewnej po cmentarzu. W intencji zmarłych jest wcześniej sprawowana Msza św. o godz. 14.00. Zmarłych możemy zgłaszać w zakrystii, kancelarii a 1 listopada na cmentarzu.